Uzungöl Turu

Tur Detayları

Karadeniz denilince sımsıkı ormanları ile aklımıza yer edinen, yöre halkının “dünyanın sonu” olarak tanımladığı Uzungöl, ülkemizin önemli doğal güzellikleri arasında yer alırken her geçen gün otel işletmecileri, restoranlar ve insanımız tarafından bu doğal güzelliğimiz büyüleyici görüntüsünden uzaklaşmaktadır. 2300 metre yükseklikten bakıldığı zaman eşsiz bir güzelliğe şahit olabileceğiniz uzungöle her yıl yüzbinlerce turist ağırlamaktadır.

Uzungöl mevkii daha önce yerleşim kayıtlarına bakıldığında 1586 yılında Rumca “Saraho” ismi ile bilinmektedir. Tarihin belli bir döneminde ‘Şerah’ adıyla bilinirken meydana gelen bir doğal afet sonrasında Solaklı Deresi’nin önü kapanır, böylelikle uzun bir göl oluşur. Bu doğal güzellik o tarihten bu yana ‘Uzungöl’ olarak anılmaktadır.

Uzungöl tarihte ilk olarak Trabzon’un Of ilçesine bağlıyken 1948 yılından bu yana Çaykara ilçesine bağlanmıştır.

Coğrafi güzelliğinden sonra turizm ile tanışan bu göl ünlü bir turizm bölgesine haline gelerek çevresine oteller ve restoranlar açılmıştır. Otel ve restoranların açılması iyi mi oldu kötü mü olduğu sorusu ise tamamen sizin kararınızdır.

Uzungöl’ün çevresi tamamen orman ile kaplı, yaban hayatı, flora ve fauna bakımından oldukça zengindir. Restoranların ızgara dumanlarından etraftaki bolca oksijenini içinize çekemediğiniz için üzgünüz.


Temel Bilgiler
Konum
Trabzon
Kalkış Konumu
Dahil
  • Lüks Ulaşım
  • Rehber
  • Zorunlu Seyahat Sigortasi
Dahil Değil
  • Tüm Yemekler
  • Kişisel Harcamalar
905333971961
Müşteri Hizmetleri
Müşteri Hizmetleri
Merhaba👋

Size nasıl yardımcı olabilirim?
21:17
Mesaj Bırak